Відбулося ХІІІ засідання Ради ректорів переміщених ЗВО у м. Сєвєродонецьку

6 червня в рамках проведення дводенного засідання Ради ректорів вишів-переселенців представники 18-ти переміщених закладів вищої освіти мали змогу відвідати Державний заклад «Луганський державний медичний університет» (м. Рубіжне), Луганський державний університет внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренко (м. Сєвєродонецьк), Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля Сєвєродонецьк) та провести робочі зустрічі з керівництвом та колективами переміщених закладів вищої освіти Луганщини.

Працюючи в умовах вимушеного переміщення, університетами пройдено нелегкий шлях, що стало можливим завдяки наполегливій праці та громадянській позиції трудового і студентського колективів, а також підтримки місцевих громад.

Приємно, що не дивлячись на складні умови сьогодення, виші-переселенці продовжують якісно забезпечувати освітній процес, активно розвивати матеріально-технічну базу (аудиторний, бібліотечні фонди, комп’ютерне забезпечення тощо), вирішувати соціальні та побутові питання працівників та здобувачів вищої освіти, запроваджують інноваційні форми та методи підготовки висококваліфікованих фахівців.

Під час зустрічі колективами тимчасово переміщених закладів вищої освіти презентовано здобутки вишів-переселенців, які досягнуто в умовах вимушеного переселення та акцентовано увагу на перспективах розвитку університетів.

 

Робота Ради ректорів триває. Сьогодні згідно порядку денного представники Міністерства освіти і науки України й 18-ти вишів-переселенців розглянуть актуальні питання діяльності закладів вищої освіти.

Першим питанням порядку денного розглянуто питання про включення до складу ради ректорів директора Первомайського індустріально-педагогічного технікуму Себка Дмитра Миколайовича. Відповідно до Наказу МОН України від 07.11.2014 № 1284 місцем перебування Первомайського індустріально-педагогічного технікуму для здійснення освітньої діяльності до завершення збройного конфлікту на сході України є м. Рубіжне Луганської області. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 № 587 «Про внесення змін до переліку державних вищих навчальних закладів, переміщених з району проведення антитерористичної операції» Первомайський технікум є єдиним в Україні самостійним закладом вищої освіти I-II  рівня акредитації, що отримав статус переміщеного.

Основними питання під час роботи колегіального органу були питання «Роботи центрів «Донбас Україна» й «Крим-Україна» та умови вступу до вишів-переселенців у 2019 році». Окремо увагу приділено питанню залучення іноземних громадян до переміщених ЗВО та актуальним питанням медичної освіти на території Луганської та Донецької областей. Директор Координаційного центру Олександр Кульга доповів про стратегію розвитку вишів-переселенців. Також, керівництво вишів-переселенців мало змогу поспілкуватися з представниками ЄС щодо можливості розширення вишами-переселенцями міжнародної співпраці та участі університетів у грантах.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *