Відбулося ХІІ засідання Ради ректорів

5 квітня 2019 року відбулося XII засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, які тимчасово переміщені з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, яке проходило в залі засідань Колегії Міністерства освіти і науки України.

 

У засіданні взяли участь Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, Генеральний директор Директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Олег Шаров, в.о. директора департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович, в.о. начальника відділу організаційного забезпечення та контролю Головного управління вищої освіти директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН України Ірина Кравчук, державний експерт Директорату вищої освіти і освіти дорослих Віталій Носок, начальник відділу з питань сприяння реалізації прав осіб, які проживають на територіях вражених збройним конфліктом Управління з питань внутрішньо переміщених осіб та гуманітарного співробітництва Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України Олена Недиба, начальник відділу зв’язків із громадянами на тимчасово окупованій території Управління з питань Автономної Республіки Крим та м. Севастополя Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України Людмила Щекун, а також представники 18-ти тимчасово переміщених закладів вищої освіти.

 

Під час засідання обговорено нагальні питання життєдіяльності вишів-переселенців, зокрема, питання пов’язані з оцінкою економічного потенціалу вишів Донбасу та Криму, вступної кампанії-2019, діяльності освітніх центрів «Донбас-Україна», «Крим–Україна», а також реалізації норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності вищих навчальних закладів  (наукових установ), які були переміщені з тимчасово окупованої території та населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження».

 

«Залишившись в скрутних умовах сьогодення виші-переселенці змогли зберегти свій колектив, справжніх патріотів рідної держави та навчального закладу, і на теперішній час заклади вищої освіти старанно, поступово, успішно продовжують забезпечувати свою діяльність на новому місці. Науково-педагогічному та адміністративному складу вишів-переселенців, справжнім патріотам нашої держави та своїх вишів, вдається поступово відновлювати навчальний процес та виконувати завдання, які стоять перед тимчасово переміщеними закладами вищої освіти згідно вимог Закону України «Про вищу освіту», нормативно-правових актів Міністерства освіти і науки України та фахових відомств щодо забезпечення навчання, виховання й професійної підготовки спеціалістів. Завдяки турботі, підтримці місцевих громад переміщеним закладам вищої освіти вдається успішно створювати та розвивати матеріально-технічну базу, оновлювати навчальні аудиторії, розв’язувати побутові та соціальні питання, але в той же час виникають ще суттєві питання, які потребують врегулювання на законодавчому рівні, для подальшої діяльності вишів в умовах переселення» — зазначив Голова Ради ректорів, професор Віктор Бесчастний. 

 

Під час засідання керівники вишів-переселенців разом з представниками інших відомчих структур дискутували стосовно розроблення саме таких пропозицій, що потребують врегулювання на законодавчому рівні.

Загалом робота засідання пройшла у творчій обстановці, фахівці мали змогу обговорити питання забезпечення діяльності вишів-переселенців, поставити один одному питання та спільно прийти до їх вирішення.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *