Відбулося XI засідання Ради ректорів

17 грудня на базі Таврійського національного університету імені В.І. Вернандського проведено чергове засідання Ради ректорів закладів вищої освіти, які переміщені з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим.

На засіданні були присутні в.о. директора департаменту вищої освіти МОН України Світлана Кретович, директор Координаційного центру переміщених закладів вищої освіти Олександр Кульга, генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика» Ірина Жданова, виконавчий директор БФ «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум, представники органів державної влади та керівники вісімнадцяти тимчасово переміщених закладів вищої освіти.

 

Згідно порядку денного робота засідання складалася з двох панельних дискусій. На початку засідання обговорено результати роботи Ради ректорів переміщених закладів вищої освіти у 2018 році; проаналізовано роботу освітніх центрів «Донбас-Україна» та «Крим-Україна» у 2018 році та окреслено перспективи роботи на 2019 рік; обговорено норми Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності вищих навчальних закладів, наукових установ, переміщених з тимчасово окупованої території та з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» в частині проходження вишами-переселенцями процедури ліцензування та отримання акредитаційних сертифікатів; розглянуто проекти Постанов Кабінетів Міністрів України «Про затвердження формули розподілу обсягів видатків загального фонду державного бюджету між закладами вищої освіти на підготовку кадрів на умовах державного замовлення та забезпечення діяльності їх баз практики» та «Деякі питання надання базового фінансування закладам вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності»; надано пропозиції стосовно державної підтримки курсантів, які переходять на неповне державне забезпечення, акцентовано увагу на особливостях діяльності переміщених закладів вищої освіти в умовах воєнного стану.

 

Друга панельна дискусія була присвячена обговоренню питань та обміну думками щодо перспектив роботи Ради ректорів та стратегічних напрямків діяльності колегіального органу в 2019 році. В.о. ректора Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського Володимир Казарін доповів про проект створення «Міжнародного освітнього консорціуму» на базі усіх переміщених закладів вищої освіти, а виконавчий директор БФ «Бібліотечна країна» Люсьєна Шум довела до усіх присутніх інформацію про реалізацію проекту «Підтримка бібліотек переміщених університетів».

Учасники заходу брали активну участь в обговоренні важливих питань порядку денного засідання та ухваленні рішень, надавали слушні фахові пропозиції до них та скоординували план роботи Ради ректорів вишів-преселенців на 2019 рік.

Наприкінці засідання, користуючись нагодою, Голова Ради ректорів закладів вищої освіти переміщених з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим, професор Віктор Бесчастний привітав колег з прийдешніми святами — днем Святого Миколая, Новим роком, Різдвом Христовим та побажав миру і добра кожній родині, успіхів у добрих починаннях, впевненості у завтрашньому дні, злагоди, любові, достатку та віри в світле та щасливе майбуття!!!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *