Академічна доброчесність

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ

null

7 квітня в Американському будинку відбулася практична конференція в рамках проекту “Displaced Universities Road Map”, який проводиться за підтримки посольства США в Україні.

Поширити знання та інноваційний досвід зібралися представники навчально-наукових центрів та міжнародних відділів переміщених ВНЗ. Організаторами виступили викладачі та науковці з досвідом роботи у провідних навчальних закладах вищої освіти США та Європи.

Фахівцями обговорювалися питання впровадження систем електронного документообігу, антиплагіат систем українського виробництва. Розглядалися міжнародні тенденції в інноваційних та традиційних шляхах фінансування освітніх закладів. Вивчалися практики проектного менеджменту та організаційного розвитку.

Тренерами виступили Ігор Цимбалістий, експерт з керуванням грантами, Сергій Ткаченко, керівник з розвитку компанії “Антиплагіат”, Ольга Мун, магістр порівняльної та міжнародної освіти університету Ліхай, магістр з націоналізму Центрально-Європейського університету.

Як зазначила директор навчально-наукового центру інформаційних технологій Донецького національного технічного університету Наталья Ченикалова, подібні заходи дають змогу переміщеним ВНЗ обмінюватися успішним практичним досвідом вирішення типових проблем нестачі робочої сили та відсутності достатнього фінансування, матеріально-технічного забезпечення.

Символом об’єднання задля впровадження інноваційних практик стало підписання договору про співпрацю між Центром інновацій та сталого міжнародного розвитку Alex Kulga та компанією “Антиплагіат” Сергій Ткаченко, у результаті чого програма академічної доброчесності стала доступною для 18 переміщених ВНЗ та 11 наукових установ.

Партнерами конференції виступили Посольство США в Україні, ГО Українська Асоціація Дослідників Освіти та Координаційний центр переміщених ВНЗ.